نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/4/3    14:16:0     کد خبر : 295304     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/3      14:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:209امروز بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم/ نیروی انتظامی لبه تماس حکومت با مردم است


گروه ناجا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: انقلاب های بزرگ با آرمان های جهانی، همواره دشمنان جهانی دارند؛ امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، ششمین نشست تخصصی نهضت خاطره گویی دفاع مقدس با حضور فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیروهای مسلح در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور فرمانده ناجا برگزار شد.

در این نشست که با موضوع بررسی تخصصی راه های انتقال فرهنگ و تجربیات دفاع مقدس برگزار شد، سرلشکر پاسدار دکتر سید "یحیی صفوی"، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به میزبانی این نشست توسط نیروی انتظامی گفت: در کشور عظیم ایران، ناجا دارای ماموریت های متنوع و گسترده فراوانی است، حفظ امنیت شهرها  تا امنیت مرزها و امنیت حقوق افراد به عهده نیروی انتظامی است و در این ماموریت بایستی جان و مال مردم دارای امنیت باشد.

وی افزود: کشور ما دارای بیش از 8 هزار کیلومتر مرز خشکی و دریایی است و برقراری امنیت مرزها با وجود  نا امنی در کشورهای اطراف واقعا کار مشکلی است .

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به بیشترین تماس نیروی انتظامی با مردم گفت: نیروی انتظامی لبه تماس حکومت با مردم است.

سرلشکر صفوی با اشاره به شروع کار نهضت خاطره گویی دفاع مقدس و سابقه آن تصریح کرد: تقریبا 46 میلیون نفر جمعیت کشور زیر 40 سال است، حدود سه سال پیش در شرفیابی که خدمت مقام معظم رهبری داشتم ایشان علاوه بر وظایف دستیاری و مشاورت عالی، ماموریت جدیدی را به بنده ابلاغ کردند و آن ماموریت بیان مسائل جنگ در قالب خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان جامعه که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند، بود.

سرلشکر صفوی افزود: برای اجرای این ماموریت ساختار و ساز و کار خاص آن راه اندازی شد و اکنون از حدود 100  فرمانده عالی دفاع مقدس مشتمل بر  فرماندهان  ارتش و سپاه در مسئولیت فرمانده تیپ به بالا که در جنگ حضور داشتند برای بیان خاطرات جنگ بهره می بریم و ستاد نهضت خاطره گویی دفاع مقدس با معاونت های  آموزشی و ساختار محتوایی راه اندازی شد و برای حسن  اجرای این ماموریت منشور نهضت خاطره گویی تدوین شد  و فعلا فعالیت این ستاد در سطح نیروهای مسلح برنامه ریزی شده است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: سالانه حدود 400 هزار نفر نیروی وظیفه وارد نیروهای مسلح می شوند . جامعه هدف ما فعلا مراکز دانشگاهی و آموزشی نیروهای مسلح و مجموعه های ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ووزارت دفاع و نیروی انتظامی است .هدف اصلی نهضت خاطره گویی ساختن نسل جوان  و انتقال مفاهیم ، ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس و روح ایمان و خود باوری به نسل جوان است و از دیگر اهداف آن می توان به انتقال تجربیات و دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کنار تاثیر گذاری بر افکار عمومی و بدنه نیروهای مسلح  اشاره کرد.

سرلشکر صفوی در بیان دیگر اهداف نهضت خاطره گویی دفاع مقدس افزود: نهضت خاطره گویی دفاع مقدس به دنبال آن است که افکار عمومی جوانان با بیان رسالت خطیر آنان در حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن ،ساخته شود و این نهضت نسبت به شبهات ایجاد شده در مورد دفاع مقدس پاسخگو باشد.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به ضرورت تاریخ نگاری دفاع مقدس بیان کرد: تاريخ دفاع مقدس بايد نوشته شود، و نویسندگان آن باید صادقانه و با انصاف بنويسند و نوشتار آنها  دقيق باشد و درنوشتار خود نقش همه آنهایی را که در جنگ حضور داشتند را از جمله جهاد سازندگي، ارتش، سپاه، نیروهای ژاندارمری ، شهربانی و کمیته های انقلاب اسلامی را بیان کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اتفاقات و مسائل روز انقلاب اسلامی ایران گفت: درود خدا بر عزیزان پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ من اتفاقات مربوط به هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی را رصد می کردم. انقلاب های بزرگ با آرمان های جهانی، همواره دشمنان جهانی دارند. امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر