نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/4/4    9:58:0     کد خبر : 295320     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/4      9:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:186کشف 9 تن و 500 کیلو انواع مواد مخدر در خراسان جنوبي


گروه استان ها- خراسان جنوبی- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف 9 تن و 500 کیلو انواع مواد مخدر و متلاشی شدن 19 باند تهیه و توزیع مواد مخدر از ابتدای امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "حسین محمدی" صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: مواد مخدر یکی از بلاهای خانمان سوزی است که جامعه بشری را با خود درگیر کرده و باعث از بین رفتن بنیان خانواده ها می شود.

وی با بیان این که از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها می توان در آموزش های همگانی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مرتبط با مواد مخدر بهره گیری کرد؛ افزود: از سوی سازمان های جهانی هیچ اقدام عملی برای مبارزه با مواد مخدر صورت نمی گیرد و ایران که پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیاست در زمینه تجهیزات و امکانات مبارزه با مواد مخدر تحریم شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی با اشاره به این که حضور نیروهای آمریکایی در کشور همسایه و اشغال افغانستان باعث افزایش تولید مواد مخدر شده است؛ گفت: طی سال گذشته 38 تن مواد مخدر در استان خراسان جنوبی کشف و ۷۴ باند عمده حمل و توزیع مواد مخدر منهدم شده است که این آمار طی 3 ماهه سال جاری 9 تن و 500 کیلو مواد مخدر و متلاشی شدن ۱۹ باند حمل و توزیع مواد مخدر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

سرهنگ محمدی گفت: هر چه از سطح تقاضای مواد مخدر کاسته شود میزان ورود و کشف مواد مخدر کاهش خواهد داشت که در همین راستا طی سال گذشته ۷۵ کلاس آموزشی برای جامعه هدف برگزار شده و بیش از ۶ هزار نفر آموزش های لازم را فرا گرفته و 97 نفر نیز با حضور در مرکز مشاوره تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر خدمات مشاوره ای رایگان دریافت کرده اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی با بیان این که 86درصد معتادان مرد و ۱۴ درصد را زنان تشکیل می دهند؛ افزود: 67 درصد معتادان زیر دیپلم، ۵۷ درصد مواد مخدر سنتی و ۴۳ درصد مواد مخدر صنعتی مصرف می کنند و ۵۳ درصد هم شاغل هستند که عوامل اجتماعی، خانوادگی، محیطی و فرهنگی در کشیده شدن افراد به اعتیاد نقش داشته است.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: معاشرت با افراد ناباب، وجود فرد معتاد در خانواده و در دسترس بودن مواد مخدر از عواملی است که تاثیر گذاری بیشتری در گرایش افراد به مواد مخدر داشته و از شهروندان تقاضا داریم فریب تبلیغات کاذب افراد در شبکه های اجتماعی مبنی فواید مواد مخدر در لاغری و زیبایی و یا قرص های انرژی زا را نخورند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر