نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/4/20    10:49:0     کد خبر : 296018     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/20      10:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:240کشف 56 دستگاه ماینر به ارزش 5 میلیارد و نیم


گروه استان ها-سمنان- فرمانده انتظامی استان از توقیف کامیون حامل 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش 5 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان آرادان خبر داد .

سرهنگ "عبداله حسنی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در سال جاری یکی از ماموریت های مهم پلیس مبارزه با قاچاقچیان کالا به ویژه مجرمان دانه درشت در این حوزه است.

وی در همین راستا از توقیف یک دستگاه کامیون توسط گشت انتظامی آرادان خبر داد و گفت: در بررسی های مقدماتی مشخص شد خودروی توقیفی حامل 56 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) است.

به گفته این مسئول انتظامی خودروی کامیون این محموله را از تهران به مقصد مشهد بارگیری کرده بود.

سرهنگ حسنی با اشاره به هماهنگی با قاضی پرونده و احضار مسئول باربری مشهد و پیگیری های انتظامی و قضائی برای شناسایی خریدار و فروشنده اصلی محموله، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی این دستگاه ها را برابر با 550 میلیون تومان برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان موضوع ماینرها و تبعات متفاوت آن در حوزه های انرژی، اقتصاد و امنیت را پدیده ای نسبتاً جدید خواند و تاکید کرد: باید به سرعت موضوع بررسی و ضمن تدوین قوانین لازم در این حوزه سازوکار مواجهه انتظامی و اجتماعی با این پدیده دیده شود.

گفتنی است، راننده خودرو پس از معرفی به مراجع قضائی با قرار 9 میلیاردی دادسرا روانه زندان شد.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر