نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/4/22    15:15:0     کد خبر : 296091     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/22      15:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:104اقدامات بازدارنده علیه گروه‌های غیرقانونی در مرز/ تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار برای امنیت مرزها


گروه استان ها- خراسان شمالی- وزیر کشور از اقدامات بازدارنده علیه گروه‌های غیرقانونی کشورهای هم‌جوار در زمان لازم خبر داد و گفت: شورای عالی امنیت ملی برای ارتقای امنیت مرزهای کشور ازنظر تأسیسات و تجهیزات ۳۰۰ میلیون دلار تخصیص داده است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر"عبدالرضا رحمانی فضلی" در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت امنیت مرزهای کشور، اظهار کرد: امنیت کشور در شرایط کنونی وضعیت مطلوبی دارد و مرزها در حال رصد هستند.

وی از استقرار کامل نیروها به‌ منظور رصد و کنترل مرزهای غربی کشور خبر داد و گفت: با توجه به تعامل و همکاری‌ های مشترک با کشورهای همسایه غرب کشور از جمله ترکیه و عراق و همچنین رصد و استقرار کامل، این مرزها جزو امن‌ترین مناطق مرزیمان محسوب می‌شود.

وزیر کشور همچنین به برخی اقدامات گروه‌های غیر قانونی علیه مرزهای ایران اشاره کرد و افزود: برخی موارد و اقدامات گروه‌های غیرقانونی علیه مرزهای کشور تحت رصد است و در هر زمانی که لازم باشد برای بازدارندگی و براساس قوانین دو کشور همجوار با هماهنگی‌، اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی سپس به امنیت مرزها در شرق کشور پرداخت و ادامه داد: استقرار نیروها در مرزهای شرقی کشور کامل‌تر شده و با کمک شورای عالی امنیت ملی ۳۰۰ میلیون دلار برای ایجاد تأسیسات و تجهیزات برای کنترل مناطق مرزی اختصاص داده‌ شده که هرسال ۱۰۰ میلیون دلار برای مرزها بخصوص در جنوب شرق کشور که حساس است، هزینه می‌شود.

رحمانی فضلی همچنین از مأموریت شورای عالی امنیت به سپاه برای حضور در مرزهای دریایی جنوب کشور نیز خبر داد و گفت: سپاه برای مبارزه با قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر در مرزهای دریایی جنوب کشور حضور دارد و اکنون قدرت کنترلی سپاه و نیروهای انتظامی با همکاری یکدیگر بالا رفته و مشکل خاصی در این مناطق وجود دارد.

وزیر کشور در پایان با تأکید بر تلاش برای تأمین امنیت مناطق مرزی به‌ صورت پایدار، گفت: این تلاش‌ها در راستای اقدامات پدافند غیرعامل که نگاه توسعه‌ای را به همراه داشته، انجام می شود به‌ نحوی‌ که کارگروه ویژه مرز در شورای توسعه شرق و غرب کشور با نگاه ایجاد اشتغال،تولید و ارتقای زیرساخت‌های مناطق مرزی در حال کار است.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر