نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/5/6    13:37:0     کد خبر : 296823     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      13:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:350قاطعیت ناجا در برخورد با هنجارشکنان، مورد تایید تمام نیروهای ارزشی است


گروه استان ها – مازندران - فرمانده سپاه کربلای استان با حمایت از موضع و عملکرد ناجا در برخورد با هنجارشکنان، گفت: قاطعیت ناجا در برخورد با هنجارشکنان مورد تایید تمام نیروهای ارزشی است.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد حسین بابایی" درخصوص اظهارات اخیر فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با موضع شفاف نیروی انتظامی در مواجهه با هنجار شکنان، اظهار کرد: هر مرام و اعتقادی برای خودش ارزش‌ ها، اصول، هنجارها و ناهنجاری ‌هایی دارد.

وی با استناد به آیات قرآن کریم، یکی از هنجارهای مهم در اسلام را موضوع پوشش و رعایت آن از سوی مردان و زنان دانست و افزود: پوشش زنان آن‌ قدر از اهمیت بالایی برخوردار است که در قرآن آیه ای صریح آمده است و به زنان در خصوص حفظ سر، گردن و زیورآلات توصیه موکد شده است و از سویی دیگر ما می‌دانیم که حساسیت دشمن در این موضوع زیاد است و این مسئله بیانگر موثر بودن پوشش و عدم رعایت آن است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران، خاطر نشان کرد: فراموش نکنیم در بعضی از کشورهای مدعی دموکراسی، قوانین سختی برای بانوان محجبه وجود دارد که این قوانین با اصول دموکراسی در تضاد است.

وی با اشاره به مشروط بودن تحصیل، استخدام، اخذ مدارک راهنمایی و انواع خدمات در این کشورها با الزام سر برهنگی و نداشتن حجاب، گفت: سوال اینجاست، این حجاب تا چه اندازه برای اهداف افراد ضد اسلام موثر است؟ چقدر حجاب مانع ترویج بی دینی می‌شود؟ چقدر حجاب در توسعه فرهنگ اسلامی موثر است؟

بابایی با بیان اینکه انتهای فرهنگ لاابالی‌گری و سکولاریسم در غرب منجر به پوچی‌گری شده است، گفت: آن قدر انسان در این ماجرا از بعد خدایی دور می‌شود که در مباحث حیوانی به انتها می‌رسد و منجر به حرکات بسیار سخیف مثل خودکشی، دیگر کشی و انواع جنایات می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر ما در این مقوله به حساسیت شیطان بزرگ و هم پیمانانش در دنیا توجه کنیم، در می‌یابیم، حجاب چنان تاثیری در رشد دینی دارد که دشمن در آن ورود و شیطنت می‌کند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران، اضافه کرد: متاسفانه در سایه غفلت مسئولان، بسیاری از حرمت‌ها رعایت نشد و حریم ‌ها شکسته شد و انسان احساس می‌کند در این ماجرا، یک اتاق فکری با برنامه به صورت مستمر، طرح ریزی و اجرا می‌شود و ترویج برهنگی و مقابله با هنجارهای قانونی و دستورات قرآنی به صورت هدفمند پیگیری می‌شود.

این مقام ارشد نظامی،گفت: طی چند وقت اخیر، نیروی انتظامی راساً اقدام به طرح ‌ریزی شایسته‌ای کرده، بدین معنی که اگر کسی در خودروی شخصی خود بدون حجاب شود، بدون برخورد مستقیم و به دور از واکنش و تنش با ارسال پیامک برای مالک خودرو، مالک را توجیه و ملزم به رعایت هنجارهای قانونی کند.

بابایی متذکر شد: اسلام برای رعایت حدود الهی در ظاهر جامعه تاکید دارد که ما نسبت به گناهی که در خفا است، حق جست‌وجو نداریم و به همان شدت نیز نباید بگذاریم گناه آشکاری در جامعه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه می‌دانیم طرح بی حجابی که از سوی دشمنان نظام در حال پی ریزی است تنها به برداشتن روسری نیست، تصریح کرد: می‌دانیم طرح دشمنان بسیار گسترده ‌تر است و پله به پله قصد اجرای آن را دارند و عقل حکم می‌کند با توجه به آنکه حاکمیت در دست ماست و از آن‌ جایی که آگاه به این توطئه هستیم از ترویج این توطئه جلوگیری کنیم.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با حمایت از موضع و عملکرد نیروی انتظامی در این رابطه، اعلام کرد: به نیروی انتظامی دست ‌مریزاد می‌گوییم و به آنان می‌گوییم که این حرکت شما مورد تایید تمام نیروهای ارزشی و انقلابی است، این موضع و عملکرد شما مورد تایید همگان است و هیچ انسان عاقلی دوست ندارد خودش و خانواده‌اش به فساد کشیده شود.

بابایی در پایان، گفت: بسیاری از بسیجیان را دیدیم اعلام آمادگی کردند که با نیروی انتظامی در این رابطه همکاری کنند و منعی وجود ندارد که نیروی انتظامی از نیروهای مردمی برای حفظ سلامت جامعه استفاده کند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر