نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/5/7    12:52:0     کد خبر : 296868     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/7      12:52:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:339پلیس در حوزه حجاب و عفاف نباید تنها بماند


گروه استان ها-کرمان- مدیرعامل خبرگزاری تسنیم کشوری در دیدار با فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: کار در حوزه حجاب و عفاف بر عهده بسیاری از نهادها و دستگاه ها است و نباید پلیس در این زمینه تنها بماند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم در دیدار با فرمانده انتظامی استان و معاون اجتماعی این فرماندهی گفت: اخبار حوزه ناجا به نسبت گستردگی نقش و ماموریت های این نیرو به شکل پر تعداد منعکس نمی شوند؛ به طور حتم یک سری ملاحظات در این حوزه وجود دارد که بایستی رعایت شود.

علی قلی زاده با اشاره به دیدار اخیر خود با فرمانده ناجا افزود: به عنوان نمونه ایفای نقش در حوزه حجاب و عفاف بر عهده بسیاری از نهادها و دستگاه ها است و پلیس در این زمینه تنها مانده اما در حوزه خود در حال انجام وظیفه است.

وی با اشاره به ارتباط خوب این خبرگزاری با مجموعه ناجا افزود: در ارتباط با حوزه کاری پلیس، خود را بازوی رسانه ای نیروی انتظامی می دانیم.
قلی زاده با اشاره به این که پلیس و ماموریت های انتظامی در تمام ابعاد زندگی و امور جامعه جریان دارند تصریح کرد: کار در حوزه انتظامی بسیار تخصصی است و متقابلا انعکاس اخبار این حوزه نیز ظرافت های خاص خود را دارد.

مدیر عامل خبرگزاری تسنیم ضمن اعلام آمادگی جهت تعامل همه جانبه با مجموعه انتظامی یادآور شد: قطعا در انتشار اخبار پلیس یک سری مصلحت هایی وجود دارد و باید یک سری باید و نبایدهایی را مورد توجه قرار دهیم؛ در نظر داریم با تشکیل جلسات و کارگروه هایی، مدیریت اخبار حوزه انتظامی را به سمت و سوی افزایش اقتدار ناجا پیش ببریم.

فرمانده انتظامی استان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اطلاع رسانی مطلوب اخبار حوزه پلیس گفت: یکی از رویکردهای پلیس در حوزه انتشار اخبار، افزایش احساس امنیت است که این مقوله مهم را رسانه ها بر عهده دارند.

سردار عبدالرضا ناظری با اشاره به وقوع یک مورد سرقت در منطقه ای در شرق تهران گفت: پس از وقوع این حادثه جمع زیادی از خبرنگاران برای انعکاس موضوع حضور یافتند که با هدایت رسانه ای که انجام دادیم از انتشار شتاب زده و عجولانه این اتفاق جلوگیری و در راستای کار اطلاعاتی مرتبط با کشف این سرقت، نتایج خوبی حاصل شد.

وی بیان داشت: بحمدالله رسانه های زیادی وجود دارند که به دنبال حفظ شان و منزلت نظام در همه ابعاد هستند و اگر به خوبی هدایت شده و مورد توجه و حمایت قرار بگیرند در حیطه نمایش اقتدار نظام اقدامات شایسته ای انجام داده و می دهند.

ناظری تصریح کرد: در حوزه کاری پلیس لازم است خیلی از موارد و موضوعات قبل، حین و پس از انجام ماموریت های انتظامی به عموم مردم اطلاع رسانی شود که این خود ناظر به نقش آگاه سازی و شفاف سازی رسانه و مورد تاکید پلیس است.

مسئول ارشد انتظامی استان با اشاره به حساسیت اخبار حوزه عملکرد پلیس تصریح کرد: انعکاس این قبیل حوادث باید به گونه ای باشد که برای مجرمین عبرت آمیز و بازدارنده و برای عموم مردم، آرامش بخش باشد.

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر بهره گیری موثر از خبرنگاران و فعالان حوزه خبر خاطرنشان کرد: پلیس در حوزه حفظ ارزش ها نیز به شکل قاطع و برابر مطالبات به حق مردم با خاطیان و متخلفان برخورد و در این زمینه با شفافیت اقدامات خود را با رویکرد بازدارندگی منعکس می کند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر