نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/5/28    14:47:0     کد خبر : 297758     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/28      14:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:330آموزش در نيروي انتظامي گفتماني فراگیر در كيفي سازي خدمات


گروه استان‌ها- مركزي- فرمانده انتظامي استان، هوشمند سازي ساختار پليس را ضرورتي در توسعه خدمات پليس خواند و با تبيين راهبردهاي آموزشي در ناجا گفت:‌ امروزه بحث آموزش در نيروي انتظامي گفتماني فراگیر و اولويتي جهادي در كيفي سازي خدمات است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" در جلسه قرارگاه جهادي تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به اینکه پویایی، تحرک و آینده‌نگری از ملزومات يك پليس كارآمد است، گفت: آموزش، كاراترين ابزار و قوی‌ترین فرايند انتقال دانش و مهارت به نيروى انسانى است كه اجرايي شدن مطلوب آن، بازخورد تقويت و آماده سازى  مطلوب در برنامه‌ریزی‌ها و ارتقاء امنيت اجتماعي را به دنبال دارد.

وي ادامه داد:‌ در قرارگاه جهادی آموزش، پلیس بر آن است تا در بستر نظارت‌های راهبردی، تمامی برنامه‌های آموزشي به صورت مستمر مورد توجه قرار گرفته و بازتاب آن در فرهنگ سازماني و  بهبود كيفي انجام مأموریت نمايان باشد.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر برنامه‌ریزی پليس مبتني بر منويات مقام معظم رهبري(مدظله‌العالی)، اظهار داشت: هويت اسلامي،‌ ولايي و انقلابي پليس خدمت‌گزار از مؤلفه‌هایی پليس در تراز انقلاب اسلامي است و اين راهبرد در ساليان اخير علاوه بر آن كه موجب تقويت نظارت‌های مردمي بر عملكرد پليس شده، که در افزايش شاخص‌های امنيتي جامعه بسيار اثر گذار بوده است.

شایسته‌سالاری زيرساختي در نهادینه‌سازی قانون‌گرایی، جامعه محوري و پاسخگويي است

سرهنگ مفخمي شهرستاني، شایسته‌سالاری را به عنوان زيرساختي در نهادینه‌سازی قانون‌گرایی، جامعه محوري و پاسخگويي پليس در برنامه‌ریزی هاي انتظامي و ترافيكي برشمرد و بر بهینه‌سازی هر چه مطلوب‌تر نظام آموزشى كاركنان در رشد و تعالي سازماني تأکید كرد.

وی با اشاره به تعدد و تنوع مأموریت‌ها در نيروي انتظامي، ادامه داد: با توجه به فراگير بودن سرعت تغييرات اجتماعي، رمز موفقيت راهبردي اين است كه با ابتكارات و خلاقیت‌های جديد، همواره اهداف خود را متناسب با شرايط تعريف و هميشه براي رويارويي با چالش‌ها آمادگي لازم احراز شود.

اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينكه خدمت پليس به مردم يك خدمت بی‌منت است، افزود: مجموعه انتظامي بايستي در حوزه مأموریتی خود به آسیب‌های پيش رو به عنوان يك مسئله برخورد كرده و در حل مسائل، همكاري و مشاركت سازنده با نخبگان علمي در درون و برون سازمان را اولويت خود قرار دهند تا راهكارهاي مناسب در ارتقاء‌ خدمت‌رسانی به شهروندان به صورت بهينه اجرايي شود.

سرهنگ مفخمي شهرستاني با بیان اینکه لازمه پلیس جامعه محور در عصر انفجار اطلاعات، استفاده بهینه از فن آوری های نوین ارتباطی می باشد،گفت: پلیس هوشمند نقش مهمی در ارتقاء کیفی خدمات و اجرای موفقیت آمیز مأموریت‌های محوله دارد به‌گونه‌ای که به جرأت می‌توان گفت که نقش آن در کیفی سازی خدمات در جامعه امروزی، انکارناپذیر است.

وی با تأکید بر این‌که آموزش‌های كاربردي و مهارت افزا، ضامن سلامت اداري و تعالي رفتار فردی و سازماني است؛ ادامه داد: در قرارگاه جهادي تربيت و آموزش،‌ افزايش مهارت‌های بنیادین، محور تمام اقدامات عملیاتی پلیس جامعه محور است كه تحقق اين مهم، قدرت عکس‌العمل پليس را در مقابل تهديدات و آسیب‌ها ارتقاء داده و او را به حداكثر آمادگي جسماني و عملياتي می‌رساند.

بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای نوین آموزشی لازمه ارتقاء سطح آموزش و مهارت كاركنان

فرمانده انتظامی استان مرکزی، حرکت به سمت ارتقاء سطح آموزش و مهارت کارکنان با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای نوین آموزشی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: بی تردید بومی سازی آموزش های گوناگون و متناسب‌سازی متون آموزشی با توجه به نوع مأموریت‌ها و شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان مرکزی، همواره باید در تدوین برنامه‌های مختلف آموزشی موردتوجه کارشناسان آموزشی قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: ارتقاء‌ مهارت تیراندازی و آمادگی جسمانی کارکنان از اولویت‌های ناجا است و در برنامه‌های آموزشی باید به‌گونه‌ای از سوی مربیان آموزشی برنامه‌ریزی شود تا کارکنان در این دو حوزه چابک و دقیق بوده و با سرعت عمل بتوانند مأموریت‌های محوله را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند.

سرهنگ مفخمی شهرستانی تصریح کرد: امروزه آموزش در ناجا به یک گفتمان فراگیر تبدیل‌شده زیرا انجام موفقیت‌آمیز و یا ناموفق تمامی مأموریت‌های پلیسی در امر چگونگی فراگیری آموزش خلاصه می شود و چنانچه یک نیرو به خوبی آموزش ببیند، تردیدی نیست که در میدان عمل نیز کم نخواهد آورد و مأموریت خود را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.*


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر