نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/6/2    17:23:0     کد خبر : 297867     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/2      17:23:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:587دستگیری سارقان اموال گردشگر ایرلندیدر قزوین


گروه استان ها- قزوین - یک زن و شوهر که پول و اموال یک گردشگر ایرلندی را در قزوین سرقت کرده بودند با اقدام به موقع پلیس دستگیر شدند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، صبح یکی از روزهای مردادماه ، جوان 26 ساله‌ای به نام «پاتريك برديی»، توريست و پژوهشگر ایرلندی به كلانتري 11 مدرس شهرستان قزوين مراجعه و عنوان می‌کند كه پول و وسایلش به سرقت رفته است.

ماجرا از این قرار بود که ظاهرا او قصد مسافرت با اتوبوس از تبريز به قزوين را داشت كه به اشتباه در شهرستان آبيك پياده شد و وقتی به اشتباه خود پی برد، قصد برگشت به شهرستان قزوين را کرد كه با سوار شدن به یک خودرو سواری پراید دچار این مشکل شده است.

چنانکه این جوان ایرلندی گفته است، در جریان بازگشت به قزوین، لوازم شخصي او شامل چمدان، مدارك شناسايي و گذرنامه، 2 هزار و 500 دلار آمريكا، 2 ميليون تومان وجه نقد، هدفون، دوربين عكاسي و ساک دستي به وسیله راننده خودرو سواري مسافركش در مسير "آبيك" به قزوين به سرقت رفته است.

توریست جوان که هيچ گونه مدرك، پول و وسيله‌ای در اختيار نداشته از پلیس درخواست کمک می‌کند و به دنبال آن، ابتدا براي نامبرده به عنوان شاكي، پرونده تشكيل و پس از اخذ اظهاراتش به دليل در اختيار نداشتن پول با دستور فرمانده انتظامی استان قزوین برای اقامت به یکی از هتل های قزوين معرفي و اسكان داده مي‌شود.

به دنبال دستور سردار حاجیان، تیم ویژه به همراه شاكي به محل وقوع  جرم اعزام و در مدت كمتر از 2 ساعت پس از اقدامات فني، سارقان كه زن و شوهر بوده‌اند، در شهرستان آبيك شناسايي و دستگير و تمام لوازم سرقت شده كشف و تحويل تبعه ایرلندی می‌شود.

این توریست جوان ضمن مصاحبه‌اي با معاونت اجتماعي فرماندهی انتظامی استان قزوين مراتب تقدير و تشكر خود از پلیس را اظهار و از اقدام به ‌موقع و سريع آنها در شناسايي و دستگيري سارقان اموالش تقدير و تشكر کرد.

 فرمانده انتظامی استان قزوین تاکید ‌کرد: نیروی انتظامی در جای جای این کشور اسلامی در تامین و حفظ این امنیت کوشا بوده و با هرگونه اقدامی که باعث خللی در این موضوع شود به طور قاطع برخورد خواهد کرد.*


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر