نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/6/16    11:24:0     کد خبر : 298409     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/16      11:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:124امنیت و احساس امنیت در کردستان مطلوب است


گروه استان ها - کردستان – نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ماموریت های نیروهای مسلح بخصوص پلیس نهادینه شده است، گفت: امنیت و احساس امنیت در کردستان مطلوب است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "حسینی شاهرودی " در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر سازمان های نظامی کردستان که سردار" علی آزادی" فرمانده انتظامی استان و دیگر مسئولان نظامی، انتظامی و اداری کردستان حضور داشتند، ضمن تقدیر از فرماندهی انتظامی استان امر به معروف و نهي از منكر را از اركان اساسي اسلام و ضامن بر پا داشتن همه فرايض اسلامي برشمرد و اظهار داشت: امر به معروف و نهي از منكر تنها راه مقابله با انحرافات قدرت‌هاي استكباري و پايبندي به اصول و موازین شرعی و اسلامی است.

وي جايگاه امر به معروف و نهي از منکر را در جامعه مهم برشمرد و بيان داشت: امر به معروف و نهي از منکر امري مهم و اثربخش در ارتقاي امنيت اجتماعي جامعه محسوب مي شود.

آیت الله حسینی شاهرودی به آثار اجتماعي نهادينه شدن فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر اشاره کرد و گفت: اجراي احكام اسلامي، ‌عدالت اجتماعي، ‌سازندگي، استواري نظام اسلامي، برقراری امنيت و برنامه ريزي صحيح در راستاي مصلحت عمومي جامعه و طرد نااهلان از ارزنده ترين آثار اجتماعي است كه با توسعه اين فريضه الهي در جامعه نمود و بازتاب خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ساختارهاي عملي و عقلي امر به معروف و نهي از منکر بايد همواره به افراد آموزش داده شود تا با اجراي صحيح و به هنگام آن شاهد ارتقاء امنيت اجتماعي و زنده نگه داشتن قوانين اسلامي در بستر جامعه باشيم.

وي آموزش مهارت‌هاي اساسي زندگي به خانواده ها، نظارت و کنترل بر فرزندان از سوي والدين و تقويت باورهاي ديني در بين اقشار جامعه به‌ ويژه جوانان را از جمله راهکارهاي فرهنگي و اجتماعي در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي برشمرد و خاطر نشان کرد: به كارگيري اين مهارت ها مي تواند در اصلاح جامعه و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي نقش موثري داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان امنیت و احساس امنیت در کردستان را بسیار مطلوب برشمرد و با بیان اینکه امر به معروف و نهي از منکر در ماموریت های نيروهاي مسلح بخصوص پلیس نهادینه شده است، گفت: تعامل عميق و سازنده نيروي های نظامی شجاع و با اعتقادات راسخ جمهوری اسلامی ایران با ساير سازمان هاي مسئول در اجراي اين فريضه مهم نقش موثري در ارتقاء امنيت اجتماعي و آرامش روحي و رواني مردم دارد.

در ادامه " بزرگی"، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان کردستان با بيان اينکه امر به معروف و نهي از منکر يک وظيفه الهي بوده و بر همگان واجب است، تصریح کرد: احياء فريضه الهي امر به معروف و نهي از منکر زمينه سلامت اجتماعي است و وجود اين دو فريضه الهي نقشي اساسي در بر قراري نظم و امنيت اجتماعي دارد.

وی گفت: اجرايي کردن امر به معروف و نهي از منکر در بطن جامعه اسلامي افزون بر صيانت افراد از منکرات و ناهنجاري‌هاي گوناگون، بسترساز يک نظارت همگاني در سطوح مختلف جامعه اسلامي است.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر