نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/6/17    10:35:0     کد خبر : 298461     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/17      10:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:54تردد پرحجم زائران عتبات عالیات در محورهای مواصلاتی استان ایلام / لزوم توجه رانندگان به توصیه ها و هشدارهای پلیسی


گروه استان ها- ایلام- فرمانده انتظامی استان، گفت: با توجه به لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق جهت سهولت تردد زائران عتبات عالیات، از ابتدای محرم محورهای مواصلاتی استان پرحجم شده است.

سردار "نورعلی یاری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با لغو روادید از چند روز گذشته برای سفر زائران عتبات عالیات روزانه  بیش از ۲۰ هزار نفر از پایانه مرزی مهران تردد می کنند.

وی افزود: پیش بینی می شود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) حجم تردد در محورهای مواصلاتی و پایانه مرزی مهران افزایش پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم انتظامی و امنیتی برای سهولت تردد زائران عتبات عالیات اندیشیده شده است، گفت: پلیس امسال نیز همانند سال های گذشته از مبدا تا مقصد همراه زائران خواهد بود.

وی به شرایط اقلیمی و کوهستانی بودن استان ایلام و استان های در مسیر اشاره کرد و گفت:  با توجه به کوهستانی و پر پیچ و خم بودن محورهای مواصلاتی، می طلبد که رانندگان برای تردد، ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، از عجله و شتاب و انجام حرکات حادثه‌ساز خودداری کنند.

سردار یاری تصریح کرد: امسال اقدامات خوبی در بحث هوشمند سازی محورهای مواصلاتی انجام شده و تمامی محورهای استان به وسیله دوربین های مجهز و هوشمند تا پایانه مرزی مهران به صورت شبانه روز رصد و با رانندگانی که مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنند، برخورد می شود.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: با توجه به لغو روادید بین 2 کشور ایران و عراق، خروج زائران با ارائه گذرنامه معتبر  و زمان دار  میسر است که زائران بایستی از قبل آن را از شهرهای مبدا تهیه کنند و پس از ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت حق بیمه به سمت پایانه مرزی مهران حرکت کنند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر