نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/6/20    11:46:0     کد خبر : 298531     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/20      11:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:265نجات 18 کوهنورد گرفتار در هوای مه آلود سبلان


گروه استان ها -اردبیل- فرمانده انتظامي استان گفت: با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس، تیم کوهنوردی 18 نفره گرفتار در هوای مه آلود کوه سبلان از مرگ حتمی نجات یافتند.

 

سردار "هوشنگ حسینی" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: در پی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی 110 و اعلام خبر گرفتار شدن تیم کوهنوردی در هوای مه آلود و شرایط  نامساعد جوی کوه سبلان، هماهنگی لازم برای نجات جان اعضای این تیم توسط پلیس انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اعضای 18 نفره تیم کوهنوردی، اهل استان های شیراز، مشهد و اصفهان هستند؛ افزود: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد تیم کوهنوردی پس از صعود به قله کوه سبلان، در مسیر برگشت به علت نامساعد بودن شرایط جوی و مه آلود بودن هوا، از مسیر اصلی منحرف و در کوه ها و صخره های سبلان گرفتار و سرگردان شدند.

این مقام ارشد انتظامی به همکاری عشایر ساکن در دامنه کوه سبلان با پلیس برای نجات جان کوهنوردان اشاره و بیان کرد: با ایثارگری و تلاش 4 ساعته پلیس و عبور طاقت فرسا از صخره های کوه سبلان، اعضای 18 نفره تیم کوهنوردی از مرگ حتمی نجات و پس از انتقال به شهرستان "سرعین" در محلی مناسب اسکان داده شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل در خاتمه گفت: این اقدام خداپسندانه پلیس مراتب قدردانی کوهنوردان را به دنبال داشت.*


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر