نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/6/21    8:53:0     کد خبر : 298568     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/21      8:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:172مقابله با تهدیدات نرم دشمن نیازمند هوشیاری همگانی /دانش آموزان همیاران پلیس در تأمین نظم و امنیت


گروه ناجا – جانشین پلیس پیشگیری ناجا گفت : تلاش‌ها و فعاليت‌هاي دشمنان به صورت جنگ نرم فرهنگي، روز به روز گسترده تر می شود كه مقابله با این تهدیدات نیازمند هوشیاری همگان است.

سردار "حمید عطائی " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با بيان اينکه امنيت و آرامش پيش نياز توسعه و پيشرفت جوامع در تمامي ابعاد است، اظهار کرد: پليس به عنوان مجري نظم و قانون در جامعه، وظيفه اي سنگين در قبال امنيت عمومي و انضباط اجتماعي دارد ولي مردم هم بايد در اين مهم با پليس همکاري و مشارکت لازم را داشته باشند.

وی افزود: پليس باتمام توان در راستاي تامين نظم، امنيت و ارتقاء آرامش شهروندان تلاش مي كند و توقع داريم كه تمام سازمان ها به نوبه خود در اين حوزه نقش آفرین باشند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به نزدیکی ایام بازگشایی مدارس و حضور پرشور دانش آموزان در سطح جامعه تصریح کرد: دانش آموزان سرمايه عظيم كشور هستند که مشاركت و جلب اعتماد آنها در ايجاد و ارتقای امنيت و آرامش بسيار موثر خواهد بود.

وی اعتماد عمومي به پليس را بزرگترين سرمايه نيروي انتظامي عنوان و بیان کرد :نيروي انتظامي در تأمين امنيت جامعه بايد زمينه هاي مشاركت مردم را فراهم و دانش آموزان که اميدهاي آينده اين کشور هستند بايستي با فرهنگ سازي صحيح در نهاد مدرسه و خانواده در جهت عمل به قانون تربيت شوند، كه در اين صورت امنيت پايدار و محيطي سرشار از آرامش و آسايش شكل خواهد گرفت.

اين مقام انتظامي  تاکید کرد: بايد هر شخص خود را يک پليس بداند و در جهت تأمين نظم و امنيت مشارکت داشته باشد.  اگر همه ما به اين نکته دقت کنيم و احترام به قانون در کشور ما به ويژه در دوران تحصيل و در بين دانش آموزان نهادينه شود و معيار و ملاک در کارها قرار گيرد آن موقع مي توانيم شاهد حل بسياري از مشکلات موجود در جامعه باشیم.

وي خاطر نشان کرد: تلاش‌ها و فعاليت‌هاي دشمنان به صورت جنگ نرم فرهنگي، روز به روز گسترده تر می شود كه مي طلبد راه هاي مقابله با این تهديدات و آسيب ها و مبارزه با جنگ نرم را همه اقشار جامعه به ويژه دانش آموزان به خوبی بشناسند.

سردار عطائی در پايان ضمن توصیه به خانواده ها برای همراهی در مقابله با آسیب های اجتماعی گفت: پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي نيازمند عزم جدي تمام مردم ، دستگاه هاي فرهنگي و اجتماعي است و دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کنند.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر