نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/7/3    7:13:0     کد خبر : 299119     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/3      7:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:152هفته دفاع مقدس يادآور خون مقدس شهدا است / شهادت افتخاری بسیار بزرگ برای کارکنان نیروی انتظامی است


گروه استان ها – تهران بزرگ – جانشین پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس يادآور خون مقدس شهدا است، گفت: كاركنان نيروي انتظامي نيز همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس بر اساس آموزه هاي ديني شهادت را افتخاري بسيار بزرگ براي خود مي دانند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "حمید هداوند" با اشاره به اینکه برجسته ترين افتخارات ملت ايران، دفاع از مرزهاي ميهن اسلامي و جانفشاني دلاورانه در پاي پرچم برافراشته اسلام و قرآن است، بیان داشت: هفته دفاع مقدس همچون نگيني بر تار و پود زمان، بر تاريخ حماسه و ايثار و پايداري آزادگان جهان مي‌درخشد.

سردار هداوند دفاع مقدس را از نعمت هاي خداوند دانست و اظهار کرد: دفاع مقدس هم جهاد اکبر و هم جهاد اصغر بود و رزمندگان اسلام در اين راه با موفقيت وارد عمل شدند و با دشمنان مبارزه کردند.

وي تصريح کرد: ايثار، شهامت و دلاور مردي هاي رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس با هيچ دوره اي قابل قياس نيست چرا که روحيه ايثار و گذشت آنان به نوعي همه ما را مديون آنها کرده است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: وصيت نامه شهدا، جوانمردي، نحوه برخورد رزمندگان با اسرا و مداوا كردن مجروحان همگي نشأت گرفته از بعد معنوي آنان بود.

سردار هدواند در بخش دیگری از سخنان خود، امنيت امروز کشور و نيز پيشرفت در عرصه‌هاي مختلف علمي و فناوري را نتيجه روحيه گذشت و خودباوري شهدا و رشادت رزمندگان اسلام خواند و گفت: اگر امروز مي توانيم مدعي باشيم توانایی تامین امنیت عمومی شهروندان را داریم، نتیجه استواری و صلابت بزرگ گامتان تاریخ است.

وي با تأکيد بر اينکه امنيت در سايه اقتدار نيروهاي مسلح است، هدف از گرامي داشت هفته دفاع مقدس را زنده نگاه‌داشتن ياد و خاطره شهدا و مرور ايثارگري، مقاومت و ولايت مداري رزمندگان دانست و افزود: تبيين درست اين واقعه بزرگ تاريخي باعث ابهام زدايي در جوانان مي شود.

این مقام ارشد انتظامی به اقدامات پليس در راستاي برقراري نظم و امنيت در جامعه اشاره كرد و افزود: كاركنان نيروي انتظامي نيز همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس بر اساس آموزه هاي ديني شهادت را افتخاري بسيار بزرگ براي خود مي دانند و در هم اکنون در همان محل ها مستقر هستند و خود را خادم مردم می دانند.

جانشین فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اينكه تلاش جهادي و مضاعف در دين اسلام جايگاه رفيعي دارد، افزود: مجاهدت هاي نيروي انتظامي باعث شد تا مقام معظم رهبري، كاركنان نيروي انتظامي را " مجاهدان في سبيل الله" قلمداد كنند.

وي اشاره کرد: علاوه بر اين نيروي انتظامي پس از دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده اي در راه استقرار نظم و امنيت اجتماعي به ويژه در عرصه مقابله قاطع با اشرار، قاچاقچيان و قانون شکنان ارائه و در اين مسير خطير و مقدس، شهيدان و جانبازان فراواني را تقديم ملت و ميهن اسلامي کرده است.

سردار هداوند با بیان اینکه خدمتگزاري به خانواده شهداء در قبال ايثار و فداكاري آنان، كوچكترين كار ممكن و يك توفيق الهي بوده و نوعي عبادت است، اظهار داشت: بقاء، دوام و برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي، مديون خون شهداست و وارثان اصلي اين نظام، خانواده‌هاي شهدا هستند که همواره با دعاي خير خود در تمامي عرصه‌هاي سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي، مسئولان و خدمتگزاران اين نظام را حمايت مي‌کنند.

وي تاکيد کرد: شهداء و خانواده‌هاي آنان به وظايف خود در قبال انقلاب و زنده نگه داشتن ارزش‌هاي والاي اسلامي عمل كردند و اكنون وظيفه ما ادامه دادن راه سرخ شهداء و تكريم خانواده آنهاست.


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر