نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/7/6    17:17:0     کد خبر : 299269     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/6      17:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:181انهدام شبکه مبادله تصاویر هرزه نگاری از کودکان در آلمان


گروه بین الملل- پلیس آلمان روز جمعه اعلام کرد یک شبکه اینترنتی را که اعضای آن به تبادل تصاویر هرزه نگاری از کودکان، مواد مخدر و داده‌های سرقت شده می‌پرداختند متلاشی کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ بنا به اعلام پلیس آلمان سرورهای این شبکه در پناهگاه سابق ناتو در این کشور کشف شده است.

این شبکه اینترنتی یک "دارکنت" یا شبکه شخصی و مخفی بوده است که در آن از پروتکل‌ها و پورت‌های غیراستاندارد استفاده شده بود.

به گفته پلیس آلمان 7 مظنون به عضویت در این شبکه تبادل تصاویر مبتذل و غیراخلاقی از کودکان در جریان عملیات روز پنجشنبه ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

مخفیگاه سرورهای این شبکه اینترنتی یک پناهگاه سابق سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در ترابن-تراباخ در غرب آلمان بوده است. ترابن-تراباخ در ایالت راینلند-فالتز واقع شده است.

اعضای این شبکه اینترنتی مخفی علاوه بر مبادله تصاویر غیراخلاقی از کودکان، مواد مخدر و اسناد تقلبی، دست به حملات سایبری هم می‌زدند.

7مظنون بازداشت شده که چهار تبعه هلند، دو شهروند آلمان و یک تبعه بلغارستان هستند اکنون تحت بازداشت موقت قرار دارند. در جریان عملیات انهدام این شبکه مخفی صدها مامور پلیس شرکت داشتند. عملیات پلیس محدود به آلمان نبود و مامورانی از سایر کشورهای اروپایی نیز در آن شرکت داشتند.

پیش از این در ماه مه (اردیبهشت) شبکه‌ای مخفی و مشابه که از آن به عنوان "دومین دارکنت بزرگ" جهان یاد شده بود در آلمان متلاشی شده بود.


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر