نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/7/8    10:20:0     کد خبر : 299337     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/8      10:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:232باید‌ها و نباید‌های رانندگی در شب


گروه استان ها – تهران بزرگ- رئيس اداره تصادفات پليس راهنمايى و رانندگى پایتخت گفت: رانندگی در طول شب می‌تواند بسیار خطرناک باشد و ملزومات خاصی دارد، اما با رعایت و در نظر گرفتن چند نکته می‌توان درصد خطر را به مراتب کاهش داد.

 

 سرهنگ "احسان مومنی"  با بیان اینکه حدود ٣٣ درصد از تصادفات منجر به فوت شهر تهران در ساعات شب اتفاق مى افتد اظهار داشت: اصلی‌ترین دلیل این اتفاق را می‌توان تاريكى هوا و محدود بودن ديد راننده دانست؛ در شب‌ هنگام میدان ديد راننده کاهش می‌یابد و تنها محدود به فضایى مى شود كه توسط چراغ هاى وسيله نقليه و چراغ‌های کنار معابر روشن شده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: از دیگر مشکلات دید رانندگی در شب‌هنگام این است که تمام اشيائى كه در مقابل چشم قرار می‌گیرند به رنگ سياه و خاكسترى در می‌آیند و فاصله و سرعت نيز در هنگام رانندگی در شب به خوبى تشخيص داده نمى شود.

سرهنگ مومنی گفت: از طرف ديگر استفاده از نور بالا سبب مى شود كه قدرت ديد رانندگانى كه از روبه رو مى آيند به شدت كاهش يابد و در نتيجه قادر به تشخيص صحیح موقعیت اشیاء و خودروهای مقابل خود نباشند.

رئيس اداره تصادفات پليس راهنمايى و رانندگى پایتخت ، افزود: راننده اى كه با نور بالا حركت مى كند نه تنها به هدف خود كه روشن كردن هر چه بيشتر سطح جاده است دست نخواهد يافت، بلكه باعث تغيير مسير و انحراف رانندگان رو به رو نيز شده و با توجه به اینکه در شب تردد وسایل نقلیه در معابر کم است و خودروها اکثرا با سرعت بالا تردد می‌کنند احتمال بروز حادثه نیز افزایش می‌یابد.

سرهنگ مؤمنى به رانندگان عزيز در خصوص رانندگی در طول شب توصيه‌ کرد:

  1. در هنگام رانندگى به خصوص در شب ، شيشه هاى خودرو خود را كاملاً تميز كنید.
  2. از سالم بودن چراغ هاى وسيله نقليه مطمئن شوید.
  3. با سرعتى حدود ١٥ الى ٢٠ كيلومتر كمتر از روز حركت كنيد.
  4. كاملاً به جلو و رانندگى توجه داشته باشيد.
  5. به علائم راهنمايى و رانندگى از جمله خط كشي ها، تابلوها و چراغ هاى راهنمايى توجه كامل داشته باشيد.
  6. از اقداماتى كه باعث حواس پرتى مى شود نظير استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشاميدن و ... خوددارى کنید 

در خاتمه سرهنگ مؤمنى اظهار اميدوارى کرد با رعايت قوانين و مقررات راهنمايى و رانندگى و توجه به توصيه هاى ايمنى كارشناسان پلیس راهور شاهد كاهش حوادث رانندگى در سطح معابر شهر تهران باشيم.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر