نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/7/15    16:34:0     کد خبر : 299735     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/15      16:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:362تبادل پرچم حرم امام رضا (ع) و حرم امام حسین (ع) با حضور فرماندهان مرزبانی ایران و عراق


گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا پس از اهتزاز پرچم امام حسین (ع) در خاک ایران و پرچم امام رضا (ع) در خاک عراق گفت: علي رغم دسيسه و توطئه دشمنان امروز شاهد اتحاد دو ملت مسلمان ايران و عراق هستيم.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضايي" در مراسم تبادل پرچم بارگاه مطهر امام رضا (ع) و امام حسين (ع) و اهتزاز اين دو پرچم مقدس در نقطه صفر مرزي مهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز در این مکان مقدس که قدمگاه زائران امام حسین (ع) است، پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) و امام حسین(ع) با همتای عراقی تبادل و به اهتزاز در آمد.

وی با اشاره به اینکه تبادل پرچم بین فرماندهان مرزبانی دو کشور، نشان از وحدت و همدلی است، افزود: علي رغم خواسته دشمنان و ایجاد توطئه برای به وجود آمدن ناامني بين دو ملت ايران و عراق، امروز به لطف امام حسين (ع)، اتحاد و روابط دو کشور در سطح عالي است.

فرمانده مرزبانی ناجا اهتزاز پرچم های حرم امام رضا (ع) و امام حسین(ع) را یک نوع تبادل فرهنگی دانست و اظهار داشت: پرچم های متبرک شده، پیام مودت و دوستی بین دو کشور را دارد و یک پیوند اعتقادی و قلبی را با کشور همسایه ایجاد کرده است؛ این تبادل پرچم همچنین معنی دیگری دارد و آن، این است که بین نیروهای مسلح دو کشور اقدامات اجتماعی و فرهنگی هم برقرار است و در جهان نمونه ندارد.

سردار رضایی با اشاره به تعامل و ارتباط بین ملت های مسلمان دو کشور تاکید کرد: امروز متولی هدایت مراسم اربعین حسینی (ع) در مرزهای مشترک بین ایران و عراق، ائمه اطهار (ع) هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه در جهان برای اولین بار است بین کشور ایران و عراق این اقدام فرهنگی در نقطه صفر مرزی صورت می گیرد، عنوان کرد: تبادل پرچم و اهتزاز آن در نقطه صفر مرزی ، پاسخ کوبنده ای به بدخواهان و به تمام کشور های ثالث و فرامنطقه ای است که به دنبال ایجاد تفرقه هستند در اصل پیام محکمی به مثلث شوم عبری آمریکایی تکفیری است.#


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر