نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/7/18    14:51:0     کد خبر : 299920     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/18      14:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:500تلاش مسئولان براي رفع مشکلات مرز "چذابه"


گروه استان ها_ خوزستان_ رئيس دفتر رئيس جمهور، گفت: همه مسئولان کشور در تلاش هستند تا مشکلات پيش آمده در مرز "چذابه" را برطرف کنند.

 

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري پليس به مرز چذابه، "محمود واعظي" در حاشيه بازديد از اين مرز اظهار داشت: با توجه به علاقه زائران برای حضور در کربلای معلی در روز اربعین حسینی و همچنین به دلیل لغو روادید شاهد حضور پرشور زائران در مرزها نسبت به سال گذشته هستیم.

وي با بيان اينکه سال گذشته در مرز مهران اين روزها حدود ۵۰ تا ۵۵ هزار زائر تردد داشتند که طي سال جاري اين رقم در ۲۴ ساعت گذشته، به 180  هزار نفر رسیده و پیش‌بینی مي شود امروز به بيش از ۲۰۰ هزار زائر برسد، افزود: این افزايش تردد زوار در مرزهاي چذابه و شلمچه نيز رخ داده است.

واعظي با بيان اينکه آمادگي استقبال از افزايش جمعيت زوار براي خدمات رساني به اين عزيزان در کشور وجود دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه در کشور عراق اين آمادگي وجود ندارد و برابر گزارشات واصله، زائرانی که از مرز عبور کردند، در حال حاضر دچار مشکل اتوبوس براي ادامه حرکت هستند.

رئيس دفتر رئيس جمهور بيان داشت: با حضور در مرز چذابه فرصت مناسبي پيش آمده که بتوان با حضور استاندار، مسئولان وزارت خارجه و مقامات کشور عراق پیگیری هاي لازمه انجام شود تا اگر نياز به اتوبوس و حمايت بيشتري در اين خصوص دارند با آمادگي که داريم، مشکل حل شود.

اين مقام مسئول با تصريح اينکه پیاده روی اربعین یک مراسم اعتقادي، دینی و سیاسی است و تاثیرات بسیاری بر منطقه و جهان اسلام دارد، خاطرنشان کرد: همه مسئولان کشور در تلاشند تا زائران اربعين حسيني با سهولت عازم این سفر معنوی شده و به سلامت به ميهن عزيز بازگردند.#

 


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر