نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/8/14    15:14:0     کد خبر : 301155     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/14      15:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:9641 پناهجوی عمدتا افغان زنده در یک کامیون یخچال دار در یونان پیدا شدند


گروه بین الملل- پلیس یونان روز دوشنبه 41 پناهجو را که بیشترشان اتباع افغانستان هستند، زنده در یک کامیون یخچال‌دار پیدا کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ به گفته مقام‌های پلیس یونان، یخچال کامیون روشن نبوده و به همین دلیل افراد حاضر در آن همگی سالم هستند.

کامیون حامل پناهجویان در بزرگراهی در نزدیکی شهر "زانتی" واقع در شمال یونان در حرکت بود و مأموران پلیس زمانی متوجه حضور این پناهجویان شدند که کامیون را برای کنترل عادی متوقف کرده بودند.

راننده این کامیون بازداشت شده و مأموران او را به همراه پناهجویان برای تعیین هویت به نزدیک‌ترین پاسگاه منتقل کرده است.

بازداشت ۸ نفر دیگر در پیوند با کامیون مرگ در انگلیس

پناهجویان سالم پیدا شده در یونان قطعا بسیار خوش‌اقبال‌تر از ۳۹ پناهجویی بودند که جسد آنها روز چهارشنبه یکم آبان در یک تریلی در نزدیکی لندن کشف شد.

ابتدا گفته شده بود پناهجویان قربانی پیدا شده در انگلیس چینی هستند، اما چند روز بعد مشخص شده که آنها همگی تبعه ویتنام بوده‌اند.

پلیس ویتنام روز دوشنبه ۱۳ آبان اعلام کرد 8 نفر را در پیوند با مرگ پناهجویان در تریلی مرگ انگلیس بازداشت کرده که همگی آنها ویتنامی هستند. به این ترتیب با دو نفر دیگری که پیش از این در انگلیس بازداشت شده بودند، شمار کلی افراد بازداشتی در پیوند با این رویداد فاجعه‌بار به ۱۰ نفر رسید.


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر