نسخه چاپي خبر :: سایت اطلاع رسانی نیروی انتظامی جهموری اسلامی ایران
News.police.ir

نسخه چاپي / ساعت و تاريخ مخابره خبر : 1398/8/14    15:15:0     کد خبر : 301156     ارسالی از :


نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/14      15:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:440پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار یگان حفاظت از اراضی/ سامانه ۱۳۱ پل ارتباطی بین مردم و یگان حفاظت از امور اراضی کشور


گروه استان ها -ایلام -فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشور با بیان اینکه پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار یگان حفاظت از اراضی قرار دارد، گفت: سامانه ۱۳۱ پل ارتباطی بین مردم و یگان حفاظت از امور اراضی کشور است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس "سرهنگ ابراهیم حسن آبادی" در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان ایلام، اظهار داشت: امروز این یگان‌ از اراضی  استان فعالیت خود را آغاز کرد که ۲۲ استان دیگر نیز با معرفی فرماندهان آنها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 وی با بیان اینکه برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار یگان حفاظت از اراضی قرار دارد، گفت: سامانه ۱۳۱ پل ارتباطی بین مردم و یگان حفاظت از امور اراضی کشور است.

 این مقام ارشد انتظامی افزود: پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار این یگان قرار گرفته و برخورد قاطع و قانونی با افرادی که اقدام به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرقانونی در این اراضی کنند، خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه برخورد با متخلفان نگاه ویژه‌ ما است، خاطرنشان کرد: ساماندهی واحدهای گشتی در دستور کار قرار دارد و ۳۵۵ واحد گشت واکنش سریع در کشور فعالیت دارند.

 فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی، تصریح کرد: از طریق سامانه ۱۳۱ تلاش داریم، اخبار مردم را در حوزه تغییر کاربری اراضی دریافت و رصد کنیم.

 وی با بیان این که افرادی با عناوین مختلف نگاه به تغییر کاربری اراضی ملی دارند، گفت: قبل از هرگونه تغییر کاربری این افراد با مراجعه به جهاد کشاورزی از مجوز ساخت و ساز برابر قانون اطلاع و سپس اقدام به این امر کنند، چون قانون گذار برابر ماده یک قانون حفظ کاربری تغییر اراضی کشاورزی را ممنوع دانسته است.

سرهنگ حسن آبادی با بیان اینکه جز در موارد استثناء و بر اساس تبصره یک ماده یک تغییر اراضی به کمیسیون ارجاع و در آن مطرح خواهد شد،افزود: اگر ضرورت ایجاد شود تغییر کاربری در کمیسیون بر اساس قوانین انجام خواهد شد.

 فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی با خطاب به افرادی که به صورت آگاهانه اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی می کنند، گفت: بر اساس ماده ۱۰ برخورد قانونی با این افراد اعمال خواهد شد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم سرهنگ "مجتبی همتی" به عنوان  فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی استان ایلام منصوب شد.#

 


انتهاي خبر// پایگاه خبری پلیس ایران // News.police.ir


چاپ خبر